Eesti Linnade Liit, Eesti Maaomavalitsuste Liit ja Haridus- ja Teadusministeerium  astuvad samme hariduslike erivajaduste (HEV) laste ja õpilaste paremaks toetamiseks Eesti koolides.


Selleks puhuks on juunikuusse korraldatud teabepäevi üle Eesti ning osalema on oodatuid praktikuid ning enda ala spetsialiste. Ühistel mõttetalgutel esile kerkinud ideed ja ka hetkeseisu kitsaskohad saavad väärtuslikuks sisendiks põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise eelnõule.

Papaveris puutume HEV laste ja noortega kokku igapäevaselt ning kõige kurvemaks teebki tõsiasi, et noored õppurid ei saa neile nii väga vajalikku tuge koolist, mis seadusejärgselt neile lubatud on. Toe puudumine viib aga järgmiste, palju keerukamate probleemideni – ennekõike inimese, noore enda eduelamuse mitte saavutamiseni, mille järjepidev kordumine on toele ja toetamisele hoopis vastupidise efektiga.

Seega seda rõõmsamad oleme, et nii väikeste ressurssidega riigis nagu Eesti teevad olulised institutisoonid koostööd Eesti tuleviku toetamiseks. Sest olgem ausad – ilma noorteta ei ole Eestil ka ju tulevikku!

 

Rohkem infot HEV õppe ning õpilaste kohta siit: http://www.hev.edu.ee/.